Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Jakie zadanie spełnia folia izolacyjna budowlana?
budownictwo

Jakie zadanie spełnia folia izolacyjna budowlana?

Na rynku istnieje kilka rodzajów folii budowlanych, które głównie stosowane są w celu budowy warstwy wodoszczelnej pod posadzkami, podłogami i wylewkami. Głownie mówimy tu o folii izolacyjnej budowlanej oraz ochronnej. Czym kierować się przy ich wyborze?

Czym jest folia izolacyjna budowlana?

Folia izolacyjna budowlana obok folii ochronnej to drugi co do rodzaju rodzaj materiału niezbędnego przy praktycznie każdym remoncie, wykończeniu, stawianiu domu. Specjalny ich typ, tzw. folii izolacyjnej budowlanej pęcherzykowej lub bąbelkowej poza izolacją od niekorzystnych czynników atmosferycznych stosowane są do pakowania i przewożenia towarów. Ze względu na swą elastyczność i dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, idealnie sprawdzi się nie tylko w przypadku ochrony ścian przed wilgocią, ale także do prac remontowych do ochrony przed zabrudzeniami.

Na czym polega innowacyjność czarnej folii izolacyjnej czarnej, płynnej i polietylenowej?

Czarna folia izolacyjna budowlana to produkt o wysokiej paroprzepuszczalności, stosowany głównie do wykonywania uszczelnień dachowych, a także ich ociepleń. To produkt trudny do zniszczenia dodatkowo ma zdolność odbijania energii cieplnej. Z kolei folia izolacyjna budowlana PE to produkt, który używany jest jako podkład pod panele i wylewki oraz uszczelniania fundamentów. Występuje w grubości 0,5 mm i 1 mm w przypadku konieczności wykonania izolacji na terenach zawilgoconych.

Izolacja PE o dużej gęstości tzw. kubełkowa z kolei odporna jest na procesy gnilne oraz działanie wody, jest obojętna dla większości związków chemicznych w gruncie, często stosuje się przy izolacji przeciwwilgociowej jako uzupełniający element uszczelnienia. Gdy mowa o folii izolacyjnej budowlanej w płynie warto pamiętać, by nie stosować jej w przypadku konstrukcji drewnopodobnych i tych z naturalnego drewna. Folia w płynie sprawdzi się w łazience, kuchni w przypadku prac glazurniczych, ograniczając rozwój grzybów i pleśni w podłożu.