Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
ogród

Piękno tkwi w prostocie, czyli o minimalistycznym ogrodzie

Prostota i minimalizm to dla wielu osób symbol elegancji i dobrego gustu. Ogrody w stylu minimalistycznym są ponadczasowe. Odporne na zmieniającą się modę w aranżacji ogrodów są dobrym pomysłem, dla osób, które nie chcą co sezon zmieniać aranżacji ogrodu. W takich prostych formach dobrze czują się zarówno zwolennicy ogrodów naturalnych, jak i osoby lubiące ogrody szczegółowo dopracowane.

Proste kompozycje kwiatowe i zielona roślinność

Przy projektowaniu minimalistycznych ogrodów należy kierować się zasadą umiaru. Doskonale sprawdza się tutaj zasada – im mniej, tym lepiej. Choć oczywiście nie można popadać ze skrajności w skrajność – pusta przestrzeń też nie będzie się dobrze prezentować. Aby ogród był naszą dumą warto wybierać jednokolorowe kompozycje kwiatowe. Świetnie sprawdzają się tutaj krzewy i niewielkie drzewka o dużych kwiatach, np. magnolie. Są one eleganckie i w delikatny, ale zauważalny sposób dodają akcenty kolorystyczne do zielonego tła. To właśnie rośliny zielone powinny być podstawą ogrodu w stylu minimalistycznym. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór roślin zimozielonych. Będziemy się mogli cieszyć pięknym ogrodem przez cały rok, nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. W takim ogrodzie nie może zabraknąć ładnie uformowanych krzewów, np. ostrokrzewu. Zamiast sztucznego ogrodzenia możemy zastosować ogrodzenie z krzewów lub tui.

Eleganckie ścieżki

To, że decydujemy się na założenie ogrodu w minimalistycznym stylu nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z różnego rodzaju ozdób. Powinny mieć one jednak bardzo naturalną formę. Zieleń trawy można na przykład przełamać eleganckimi ścieżkami, ułożonymi z kostki brukowej czy wysypanymi żwirem. Pięknie będą się też prezentowały ozdobne kamienie rzeczne.

Wysmakowane dodatki

Ogród minimalistyczny powinien być nie tylko efektowny, ale i funkcjonalny. Postawmy więc na eleganckie i proste w formie meble ogrodowe. Efektu nie zepsuje również hamak, ławeczka czy nawet oczko wodne. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie leżaków czy zbudowanie niewielkiego skalniaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *