Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
buty piankowe
budownictwo sprzęt

Buty piankowe – z czego są wykonane i jakie są ich zalety?

W ofercie butów roboczych znaleźć dziś można tak zwane buty piankowe, które przykuwają uwagę nie tylko specyficznym wyglądem, ale też funkcjonalnością. O ich zaletach można wypowiadać się bardzo długo. Buty te są praktyczne i przydatne w wielu miejscach. 

Z czego są wykonane buty piankowe?

Buty z pianki EVA zwanej po prostu tworzywem. Pianka ta jest kopolimerem etylenu i octanu winylu. Z użyciem odpowiedniej technologii materiał ten jest spieniany i formowany, a po zastygnięciu, gotowy do użycia. Można go dowolnie formować i łączyć także z innymi elementami. Między innymi w ten właśnie sposób powstają buty, które można wykorzystywać do pracy w trudnych warunkach, w terenie, w wilgotnym środowisku, a także w błocie. Buty piankowe świetnie sprawdzają się również w pomieszczeniach, w których są mokre podłogi. Należy podkreślić, że obuwie to jest wodoodporne, a do tego spełnia wszelkie normy dotyczące butów BHP. 

Buty piankowe – zalety 

Buty piankowe mają jednolitą konstrukcję. Nie posiadają żadnych zgrubień, szwów i innych tego typu elementów, które mogłyby na przykład powodować otarcia albo uciski. Buty te są całkiem wodoodporne, więc nie tylko sprawdzają się w wielu miejscach, ale też skutecznie chronią stopy przed wilgocią. Sam materiał jest bardzo lekki, a więc i buty, które są z niego wykonane, są bardzo lekkie i wygodne. Podeszwa jest zaś sprężysta, a to przekłada się na minimalny wysiłek, jaki trzeba włożyć w chodzenie. Ponadto buty piankowe są antypoślizgowe, wykazują się odpornością na ścieranie, a niektóre posiadają wkład ocieplający, który można wymieniać. 

Buty piankowe dziś cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i to nie tylko ze względu na wygodę i funkcjonalność, ale również z powodu samej ceny. Na przykład klapki piankowe można kupić już za lekko ponad 10 zł. Kalosze, które świetnie sprawdzają się w wielu sytuacjach, kosztują około 50 zł. Nie są to wygórowane ceny. Buty mimo to są bezpieczne, więc warto zwrócić na nie uwagę. Tym bardziej że wyróżniają się doskonałą wytrzymałością.