Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Co powinniśmy wiedzieć o kluczach akumulatorowych?
inne

Co powinniśmy wiedzieć o kluczach akumulatorowych?

 

Klucz akumulatorowy udarowy to rozwiązanie, które cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Ze względu na swoją skuteczność oraz prostotę użytkowania, elektronarzędzie to znajduje zastosowanie nie tylko w profesjonalnych serwisach samochodowych, ale również w domowych garażach oraz podczas niektórych prac ogrodowych. Sporą zaletą jest tu również niezwykle przystępna cena wielu solidnych modeli. Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zaawansowanymi elektronarzędziami, zastanawia się jednak, jaki klucz udarowy najlepiej sprawdzi się w ich przypadku. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

 

Zastosowanie kluczy udarowych

Ogromną zaletą klucza akumulatorowego jest jego przenośność. Ponieważ narzędzia tego typu nie potrzebują podłączenia do gniazdka tudzież sprężarki, możemy korzystać z nich w każdych warunkach. Jest to niezwykle istotne w przypadku, gdy konieczna będzie szybka naprawa samochodu na poboczu drogi, z dala od warsztatu. Śruby w kołach pojazdu nierzadko są przy tym zapiaszczone oraz wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, co znacząco utrudnia wykręcenie ich drogą manualną. Specjalnie zaprojektowany udar bez trudu wymusza obrót śruby, pozwalając nam na sprawne doprowadzenie koła do stanu używalności.

 

Istotne cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu

Pamiętajmy, że dobry klucz powinien gwarantować nam komfort pracy, zapewniony przez ergonomiczną konstrukcję. Z tego też powodu, warto jest rozejrzeć się za charakterystycznym modelem, przypominającym literę T. Narzędzie to idealnie układa się w dłoni podczas wkręcania i wykręcania, nie wyślizgując się z niej. Dodatkowe zabezpieczenie może tu jednocześnie stanowić specjalna wyprofilowana rękojeść. Poszukując modeli do bardziej kompleksowych prac, warto jest tu z kolei postawić na klucz kątowy, przeznaczony do wkręcania z trudno dostępnych śrub. Profesjonalny klucz akumulatorowy powinien również posiadać funkcję regulacji obrotów. Wybierając narzędzie zasilane w ten sposób, warto jest też postawić na klucz, pochodzący od wiodącego producenta. Będziemy wówczas w stanie dokupić do niego pozostałe przyrządy tej samej marki, na przykład szlifierkę, aby móc zasilać je jedną baterią.