Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Czym powinna odznaczać się dobra szlifierka kątowa?
sprzęt

Czym powinna odznaczać się dobra szlifierka kątowa?

Kątówka to bardzo popularne urządzenie, wykorzystywane nie tylko przez majsterkowiczów-amatorów, ale również osoby, pracujące na co dzień w branży stolarskiej, motoryzacyjnej czy też budowlanej. Za jej pomocą, możemy szlifować opracowywane powierzchnie, ciąć elementy drewniane, metalowe tudzież betonowe oraz usuwać rdzę lub nadmiar lakieru. Nie dziwi więc fakt, że kątówki Hitachi i innych marek są tak popularne nie tylko w samej Polsce, ale również w Europie czy też Stanach. Jeśli planujemy jednak dopiero zakup naszej pierwszej szlifierki, warto jest już zawczasu zapoznać się z istotnymi czynnikami, decydującymi o jakości interesującego nas modelu.

Zasilanie szlifierki

Na rynku dostępne są zarówno szlifierki kątowe zasilane akumulatorowo, jak i tańsze modele z przewodami. Poszukując urządzenia praktycznego i komfortowego w użyciu, powinniśmy postawić właśnie na modele z akumulatorami litowo-jonowymi. Brak kabla sprawia, że nie musimy martwić się o dostęp do gniazdka tudzież przedłużacza, zaś w naszej pracy nie będzie przeszkadzać zwisający przewód. Wybierając szlifierkę, zwróćmy również uwagę na ilość amperogodzin, oznaczanych skrótem Ah. Specjalistyczne urządzenia wysokiej jakości, na przykład kątówki Hitachi, odznaczają się najczęściej wydajnością baterii 3-4 Ah, co stanowi optymalną opcję podczas kilkugodzinnej pracy.

Funkcjonalność kątówki

Ponieważ szlifierka kątowa powinna być inwestycją na wiele lat, należy przyjrzeć się dokładnie nie tylko interesującemu nas modelowi, ale również producentowi danego urządzenia. Na rynku obecnych jest bowiem wiele marek, oferujących nam narzędzia o wysokim stopniu niezawodności za odpowiednią cenę. Przykładem jest tu chociażby popularna kątówka Hitachi G13STA WL, wyposażona w solidną tarczę diamentową o średnicy 125 mm. Ergonomiczna, smukła obudowa urządzenia ułatwia jego pewne trzymanie podczas obróbki. Usprawniony układ chłodzenia gwarantuje długą żywotność kątówki, zaś nisko umieszczona głowica ułatwia manewrowanie nią. Renomowane narzędzia tego typu nabędziemy w dedykowanych sklepach, takich jak polski IsTools.