Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Drzwi przesuwne – co warto o ci wiedzieć?
wnętrza

Drzwi przesuwne – co warto o ci wiedzieć?

Co ciekawe, drzwi przesuwne raczej kojarzone są z nowoczesną architekturą, a także aranżacją wnętrz. Były jednak już znane w starożytnej Azji, gdyż zarówno wykorzystywali je mieszkańcy Pompejów, jak i Chińczycy. W każdej dekadzie drzwi przesuwne są modne w inny sposób. Kilka dekad temu w Polsce można było spotkać się z drzwiami przesuwnymi harmonijkowymi. Obecnie wykorzystywane są profile wysokojakościowe, bardzo często dwuskrzydłowe drzwi, które wykonane są z jednej płyty, choć mogą być także wykonane z paneli. Co warto jeszcze powiedzieć o drzwiach przesuwnych? Dlaczego warto zdecydować się na ten zakup i gdzie kupić sprawdzone modele? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego artykułu. 

Drzwi przesuwne – co to? 

Drzwi przesuwne to profile  które zamontowane są na dwóch szynach, z łatwością można je zatem przesuwać po tych szynach w ten sposób zamykać. Najczęściej są to drzwi dwuskrzydłowe, choć można także zakupić drzwi przesuwne jednoskrzydłowe z nieco większym skrzydłem, czyli płytą. Bardzo często są to drzwi jednopłytowe, czyli wykonane z jednej płyty MDF, czy też litego drewna, chociaż można spotkać się także z drzwiami wykonanymi z paneli, a także z ozdobnymi przeszkleniami. 

Drzwi przesuwne Swarzędz

Szukając odpowiednich profili drzwi przesuwnych, warto zdecydować się na polecone zakupy. Szczególnie polecane są drzwi przesuwne ze Swarzędza, czyli z firmy Lemdoor. Na stronie można znaleźć ciekawe profile, które z pewnością idealnie będą pasować zarówno do przestrzeni mieszkalnych w domach jednorodzinnych czy też mieszkaniach, jak i przestrzeni typowo biurowych lub też instytucji. Drzwi przesuwne ze Swarzędza dostępne na stronie Lemdoor wykonane zostały z wysokojakościowych profili. Można spotkać się także ze drzwiami przesuwnymi, ozdobnymi, które świetnie komponują się z pozostałymi wnętrzami. Drzwi przesuwne wykorzystywane są przede wszystkim tam, gdzie nie ma miejsca a na to, aby otworzyć drzwi normalnie. Można je także montować do garderoby, ponieważ idealnie komponują się z tym mniejszym pomieszczeniem, a także do różnych, innych pomieszczeń na przykład pokoju dziecięcego.