Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Fotowoltaika jako instalacja o rosnącej popularności w Polsce
wskazówki

Fotowoltaika jako instalacja o rosnącej popularności w Polsce

Z każdym rokiem rośnie ekologiczna świadomość społeczeństwa objawiająca się między innymi ograniczeniem działalności człowieka, która negatywnie wpływa na środowisko przyrodnicze. Inną formą dbania o środowisko jest generowanie prądu poprzez odnawialne źródła energii – w skrócie OZE. Przykładem ekologicznego rozwiązania jest fotowoltaika, a dokładniej panele fotowoltaiczne. Poznań, Warszawa czy Kraków to przykłady miast, gdzie mieszkańcy coraz częściej decydują się na montaż takich paneli nie tylko z uwagi na zerową emisję CO2, ale i ze względu na rosnące ceny prądu.

Czym jest fotowoltaika?

W Polsce głównym źródłem energii elektrycznej są elektrownie węglowe, które wykorzystują paliwo stałe – węgiel. To surowiec o ograniczonych zasobach, dlatego wraz z kurczeniem jego dostępności możemy się spodziewać coraz większych podwyżek cen prądu. Dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych tj. promienie słońca, wiatr czy woda.

Jednym ze sposobów jest fotowoltaika. Jest to gałąź nauki, która opracowała możliwość wytwarzania energii elektrycznej z promieni słonecznych. Osoby posiadające instalację fotowoltaiczną cieszą się własnym prądem, a co więcej jeszcze generują oszczędności.

Instalacja fotowoltaiczna – z czego się składa?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów. Każdy element jest niezbędny, a w efekcie ich wspólnej współpracy użytkownicy takiej instalacji mogą się cieszyć ekologiczną energią elektryczną. Instalacja składa się z paneli fotowoltaicznych produkujących prąd, licznika dwukierunkowego mierzącego przepływ prądu oraz falownika, którego zadaniem jest przekonwertowanie energii na prąd zmienny. Instalacja fotowoltaiczna musi posiadać powyższe części, a każdy element musi być najwyższej jakości, jeśli chcemy cieszyć się instalacją przez wiele lat.

Kto zakłada instalacje fotowoltaiczne?

Montażem takiej instalacji zajmują się profesjonalne firmy. Zanim zdecydujemy się na daną firmę, warto zorientować się w kwestii oferowanych produktów i jakości usług. W szukaniu dobrej firmy pomoże nam z pewnością internet. Jeśli jesteś z Poznania, wystarczy wpisać do sieci „panele fotowoltaiczne poznań”, a po chwili otrzymasz listę liderów branży fotowoltaicznej.