Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Historia „żywej wody”, czyli co to jest woda alkaliczna?
dom

Historia „żywej wody”, czyli co to jest woda alkaliczna?

O wodzie alkalicznej mówi się obecnie coraz częściej i coraz głośniej. Powstają artykuły na temat jej dobroczynnego wpływu na zdrowie człowieka. Wiele osób jednak nadal nie wie co to jest woda alkaliczna i dlaczego ma taki wpływ na ludzki organizm.

 

Krótka historia wody alkalicznej

 

Co to jest woda alkaliczna? Czy występuje w przyrodzie? W jaki sposób wpływa na stan zdrowia człowieka? To najczęściej zadawane pytania. Na wszystkie można znaleźć odpowiedzi. 

Woda alkaliczna występuje w przyrodzie. Pochodzi wyłącznie z topniejących lodowców. O ogromnych zaletach jonizowanej wody przekonali się jako pierwsi Japończycy i Koreańczycy, którzy zaczęli wykorzystywać ją do różnego rodzaju zabiegów i terapii. W latach 70 – tych ubiegłego wieku, rosyjski naukowiec, profesor Aliochin zwrócił uwagę na fakt, że robotnicy, którzy myli się jonizowaną wodą szybciej wracali do zdrowia: goiły się rany i oparzenia. Rozpoczęto badania. Przyniosły one zaskakujące efekty: okazało się, że woda alkaliczna odkwasza i usuwa z organizmu toksyny będące ubocznym produktem metabolizmu. Odtąd popularność tej wody wzrasta.

 

Jak uzyskać wodę alkaliczną?

 

Woda alkaliczna, inaczej nazywana jonizowaną jest wytwarzana w trakcie procesu elektrolizy: przez zwykłą wodę jest przepuszczany prąd elektryczny, który dzieli wodę oraz znajdujące się w niej składniki na dwie części: alkaliczną (gdzie pH jest wyższe niż 7) oraz kwaśną (z pH poniżej 7). Rozpuszczają się również sole na dodatnie jony metali, w tym magnezu, potasu, wapnia i sodu. W chwili, gdy zatrzymamy prąd, wszystko wraca do poprzedniego stanu. Ażeby utrzymać wytworzony skład można korzystać z urządzeń zwanych jonizatorami wody. 

 

Właściwości wody alkalicznej

 

Efekty, jakie przynosi regularne picie wody alkalicznej są rewelacyjne. Dzięki wyeliminowaniu z organizmu zakwaszenia, zmniejsza się ryzyko chorób cywilizacyjnych, jakimi są min. cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, nowotwory, kamica nerkowa, czy nadkwasota. Organizm jest silniejszy i łatwiej radzi sobie z infekcjami. Woda wpływa ponadto na skórę, znacząco spowolniając jej starzenie. Zdrowie jest najważniejsze, więc warto korzystać z dobroczynnych właściwości wody.