Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Jak wyglądają domy z gotowych elementów?
budownictwo

Jak wyglądają domy z gotowych elementów?

Często klienci pytają o to, jak wyglądają domy składane z gotowych elementów? I czy w ogóle takie budynki mogą w 100% pełnić funkcję tradycyjnego domu? Oczywiście, że tak! Domy z fabrykatów są bezpieczne, ekologiczne i przyjazne dla wszystkich domowników. To, co je wyróżnia to zastosowane najwyższej jakości surowców pochodzących z recyklingu, nowoczesny projekt, ekologiczne i innowacyjne rozwiązania oraz bardzo szybki czas budowy. Wiodącym liderem w Wielkopolsce, który zajmuje się realizacją domów szkieletowych jest firma P. HOMES. Swoją siedzibę mają w Poznaniu, choć w całej Polsce znajdują się liczne oddziały. Proponują nowoczesne domy z betonu z ekologicznymi rozwiązaniami. Jak wygląda proces realizacji domu z ekologicznych materiałów? Po pierwsze klienci  na stronie internetowej https://phomes.pl/ samodzielnie w domowym zaciszu zapoznają się dostępnymi projektami. Producent oferuje aż sześć różnych projektów, które można dowolnie zmieniać tak, aby odpowiadały Waszym preferencjom. Następnie klienci umawiają się na rozmowę z konsultantami. Co więcej, zleceniodawcy podczas całego procesu współpracy pozostają pod opieką konsultanta. Mogą liczyć na pomoc i fachowe doradztwo. Kolejnym krokiem jest udzielenie wskazówek na temat tego, jak i gdzie ubiegać się o pozwolenie na budowę. W wypadku domów z fabryki nie ma tradycyjnego placu budowy, ponieważ wszystkie elementy powstają w ściśle kontrolowanych warunkach w fabryce. Długoletnie doświadczenie pozwala pracownikom firmy na realizację kompleksowej budowy domu wraz z jego wykończeniem. Warto dodać, że firma oferuje także domy pod klucz. Po załatwieniu wszystkich formalności klienci wraz z konsultantem podpisują umowę wstępną oraz dokonuje zmian w projekcie. Co ważne, z wybranego projektu domu można usunąć pewne elementy i dodać nowe. 

 

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów?

 

Pierwsze efekty są widoczne nawet po tygodniu od podpisania umowy. Domy stawiane z gotowych elementów powstają w fabryce. Zespół doświadczonych specjalistów czuwa nad całym procesem produkcji. Wszystkie elementy są dopuszczone do użytkowania w branży budowlanej. Domy z fabryki są bezpieczne dla dorosłych i dzieci. Pracownicy w zależności od wybranego projektu potrzebują kilku dni na zbudowanie profesjonalnej i stabilnej konstrukcji nośnej. 

 

Domy z elementów – konstrukcja

 

Domy z elementów prefabrykowanych posiadają stabilną i wytrzymałą konstrukcję wykonaną w technologii prefabrykacji betonowej. Tutaj część konstrukcyjna stanowi część wewnętrzną. Takie rozwiązanie sprawdziło się w krajach skandynawskich, gdzie budynki każdego dnia muszą być bardzo dobrze przygotowane na niekorzystne i trudne warunki atmosferyczne. 

 

Czym wyróżnia się konstrukcja?

 

Domy szkieletowe prefabrykowane wyróżniają się unikalną technologią budowy dachu i ścian. Podczas konfiguracji projektu w systemie klienci wybierają przekrój ścian, który najbardziej odpowiada ich preferencjom. Jakość przegród jest unikalna, ponieważ stworzono ją z betonu, który powstał w oparciu o nowoczesne receptury gwarantujące bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe. Następnie dzięki konfiguratorowi klienci decydują się także na pokrycie dachowe. W miejscu, gdzie ma stanąć dom pracownicy przyjeżdżają z gotowymi elementami i konstrukcją. Montażem złamują się doświadczeni monterzy. Ściany montuje się zaledwie w kilka dni. Prace monterskie oparte są na sprawdzonych i bezpiecznych systemach. Profesjonalny montaż jest możliwy dzięki zastosowaniu łączników systemowych, połączeń sztywnych oraz ukrytych, i izolujących wsporników. Warto dodać, że cała konstrukcja jest przemyślana. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Wszystkie zastosowane technologie oraz elementy budowlane są przyjazne dla środowiska. Innowacyjne systemy wspierają domowników w prowadzeniu domu i sprzyjają obniżeniu kosztów za eksploatacje i energię. Domy segmentowe cena są dużo tańsze w porównaniu z inwestycją w tradycyjny murowany budynek. 

 

Domy w 3 tygodnie! Czy to możliwe?

 

Domy z gotowych elementów Poznań są gotowe nawet w trzy tygodnie. Brzmi niewiarygodnie, ale jeśli proces ubiegania się o pozwolenie na budowę oraz wybór projektu przebiega sprawnie, to ekipa budowlana przystępuje do pracy natychmiast. 

 

Czym jeszcze charakteryzują się domy strukturalne?

 

Domy z gotowych elementów betonowych zapewniają niesamowity komfort akustyczny. Nikt nie lubi hałasu. A tym bardziej,wprowadzając się do nowego domu liczymy na ciszę i spokój, który sprzyja relaksowi po ciężkim dniu w pracy. Zastosowanie betonu o bardzo dużej wytrzymałości sprawia, że dużo lepiej izoluje hałas i ciepło w porównaniu z tradycyjnymi technologiami murowanymi. Co więcej, między kondygnacjami panuje cisza dzięki wykorzystaniu stropów gęstożebrowych. Niesamowicie przyczyniają się do izolacji dźwięków powietrznych.  W domach z prefabrykatów montuje się okna trzyszybowe. Wielokomorowe okna, gdzie pakiet szklenia składa się z warstw o wysokich standardach materiałowych przyczynia się także do zapewnienia komfortu akustycznego. 

 

Domy dostosowane są do systemów niskoenergetycznych. Nowoczesne rozwiązania niskoenergetyczne przynoszą ciepło i oszczędność energii. A to wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Projekty proponowane przez P. HOMES są zgodne z rygorystycznymi wymaganiami Warunków Technicznych w 2021 roku. Zadbano o to, aby wszystkie ściany ocieplono bardzo grubą warstwą styropianu ułożonego w kontrolowanych warunkach. Innowacyjne instalacje pozwalają na odzysk ciepła oraz stworzenie bardzo przyjaznego  i zdrowego mikroklimatu w domu. Dlaczego warto zainteresować się ofertą P. HOMES? To grono pasjonatów, które zdobyło doświadczenie budowlane w Skandynawii i przeniosło je na rodzimy polski grunt. Domy są stabilne, trwałe i ekologiczne. Pracownicy tworzą konstrukcje w najlepszym wydaniu. Eliminacja jakichkolwiek wad ma miejsce jeszcze w fabryce. Firma gwarantuje swoim klientom wyśrubowane standardy budowlane oraz wykorzystanie najlepszych jakościowo materiałów.