Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Jakie płytki do łazienki wybrać?
trendy

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Łazienka to szczególne miejsce, gdzie potrzebna jest prywatność. Bardzo często jest bogato zdobiona, a to pomieszczenie pełni funkcję dekoracyjną. Aby móc cieszyć się piękną łazienką warto wybrać odpowiednie płytki łazienkowe. Poniżej wskazujemy właściwości, na które należy zwrócić uwagę, wybierając płytki. Zapraszamy do lektury!

Nasiąkliwość

Dobre płytki tj. ceramika domino micare powinny cechować się minimalną nasiąkliwością. Łazienka to szczególne miejsce narażone na wilgoć, absorpcję wody i płynne zabrudzenia. Specjaliści wskazują, że najlepsze są te o współczynniku nasiąkliwości 6% w przypadku płytek podłogowych, natomiast w przypadku płytek łazienkowych ściennych trzeba wybrać produkty o nasiąkliwości 10%.

Antypoślizgowość, jak w ceramika domino micare

Wyjście z wanny czy spod prysznica na źle dobranych płytkach może zakończyć się upadkiem. Dlatego warto kupić płytki tj. ceramika domino Harper. Ściślej chodzi o płytki, które cechują się charakterem antypoślizgowym. W warunkach domowych najlepiej sprawdzają się płytki, które są oznaczone symbolami R9 lub R10. Nabywając takie płytki żaden poślizg w wyniku mokrej podłogi lub mokrych stóp nam nie będzie groził.

Ścieralność

Oprócz powyższych właściwości odpowiednie płytki do łazienki powinny być odporne na ścieranie. Ten parametr zawsze przez producentów jest określony współczynnikiem E. Im wyższa klasa, tym płytki są odporniejsze na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, które często się jednak zdarzają w łazience.