Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Kable YnTKSY do instalacji teletechnicznych
inne

Kable YnTKSY do instalacji teletechnicznych

W zależności od rodzaju kładzionej instalacji, będziemy potrzebowali konkretnego okablowania. YnTKSY to rodzaj kabla, który znajduje zastosowanie przy instalacjach służących do transmisji danych oraz instalacjach teletechnicznych, które umożliwiają rozmowy telefoniczne, czyli innymi słowy wykonywanie połączeń. Co warto wiedzieć o tych kablach przed ich zakupem? Zapraszamy do krótkiej lektury, po której wzrośnie nasza wiedza o YnTKSY’ach, a dokonanie właściwego wyboru stanie się o wiele prostsze. 

Zastosowanie kabli YnTKSY

Jak już wspomniano, przewody YnTKSY stworzone zostały z myślą o tym, żeby służyły przede wszystkim w instalacjach teletechnicznych i wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z transmisją danych. A zatem montowane są do instalacji przeciwpożarniczych, sterowniczych oraz wszelkiego rodzaju instalacjach do sygnalizowania. Można zatem uznać, że tworzą one niejako tory do transmisji oraz mają za zadanie zasilać różne urządzenia liniowe. Zaliczamy do nich między innymi czujniki. Specjalne certyfikaty oraz inne stosowne dokumenty sprawiają, że przewody te mogą być wykorzystywane w instalacjach mających zagwarantować bezpieczeństwo w wypadku pożaru. A to dlatego, że w momencie pożaru umożliwiają one wysłanie sygnału i uruchomienie sygnalizacji pożarowej, co sprowadza się chociażby do wyłączenia zasilania na terenie całego obiektu… Będąc zainteresowanym zakupem kabli YnTKSY możemy odwiedzić sklep internetowy https://nowaelektro.pl/yntksy-ekw/, w którym znajduje się duży ich wybór. Składając zamówienie możemy liczyć na atrakcyjne ceny oraz bardzo szybką wysyłkę, bo w ciągu zaledwie doby.

Rodzaje kabli YnTKSY

Przeglądając ofertę przewodów do instalacji teletechnicznych zauważymy, że jest dość duża różnorodność. Spowodowana jest ona chociażby tym, że kable mają różne średnice. Jeżeli nie wiemy, na jaki kabel się zdecydować – przykładowo, na YnTKSY 1x2x1 czy może YnTKSY 1x2x0,8, to najlepiej jeśli poprosimy o pomoc sprzedawcę. Posiada on dużą wiedzę o okablowaniu i chętnie doradzi, a także wyjaśni różnice w poszczególnych rodzaj przewodów… To co jest charakterystyczne dla kabli YnTKSY, to czerwona izolacja, która jest niepalna. Zabierając się do montażu instalacji, trzeba pamiętać o tym, że kable wnętrzowe potrzebują specjalnych warunków układania, a mianowicie minimalna wartość temperatury układania nie może być większa niż -5 stopni Celsjusza. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę pracy takiej instalacji na stałe, to tutaj z kolei wartości mogą wynosić od -40 do aż +70 stopni Celsjusza.