Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
MC-Bauchemie – producent chemii budowlanej!
budownictwo

MC-Bauchemie – producent chemii budowlanej!

MC-Bauchemie – kim są?

 

Firma MC-Bauchemie została stworzona w 1961 roku w niemieckiej miejscowości Essen, a jej założycielem jest W. Müller, który niestety zmarł w 2010 roku. Już po dwóch latach działania został wybudowany specjalny zakład produkcyjny w Bottrop, który produkuje dodatki i zaprawy do betonu. Firma MC-Bauchemie rozwijała się tak dynamicznie, że już w latach 70. działała w całych Niemczech. W 1970 roku firma utworzyła spółkę we Francji. Aktualnie MC-Bauchemie zatrudnia ponad 2500 pracowników w przeszło 40 krajach i jest pionierem w zakresie ulepszania betonu, ale również ochrony i konserwacji konstrukcji budowli.

 

Jak wygląda praca w MC-Bauchemie?

 

W laboratoriach MC-Bauchemie łączą wiedzę i doświadczenie technologów betonu, chemików oraz techników z wiedzą inżynierów budowlanych i wykonawców. Razem opracowują metody odpowiadające konkretnym potrzebom oraz zadaniom, które stawiane są wykonawcom, budowniczym, jak i planistom. Wyróżniają ich przede wszystkim takie wartości jak: 10% pracowników pracujących w działach R&D, innowacyjne produkty i rozwiązania, ciągle wsparcie techniczne i opieka nad klientem, nowoczesna technologia produkcji połączona z kontrolą jakości oraz stały dialog z klientem, oraz wiedza w dziedzinie trendów i potrzeb rynkowych.

 

Co motywuje firmę do działania?

MC-Bauchemie jest zdania, że każdy, nawet najmniejszy szczegół, może mieć decydujący wpływ na całą budowlę lub jej utrzymanie. W momencie wyboru nieodpowiedniego towaru albo jego błędne zastosowanie może dojść do uszkodzenia elementów konstrukcyjnych, a w ekstremalnych przypadkach, nawet do zagrożenia życia. Wszyscy pracujący w firmie są świadomi tego, że w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi, a reputacja schodzi na drugi plan. Ich usługi to doradztwo oraz rozwiązania produktowe, a przy tym dokładają wszystkich starań, aby móc zagwarantować, że każdy projekt realizowany przez klientów, zapewni im długotrwałą satysfakcję i spokój.