Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
gniazdo z USB
dom

Osprzęty elektroinstalacyjne dla nowoczesnych domów

W dzisiejszych czasach, coraz więcej polskich gospodarstw domowych można określić mianem nowoczesnych. Rosnąca przystępność nowoczesnych technologii sprawia, że Polacy chętnie sięgają po odnawialne źródła energii oraz inteligentne technologie, w celu zwiększenia swojego komfortu oraz uniezależnienia się od dostawców energii. Sporządzając projekt instalacji elektrycznej w budynku nowym lub modernizowanym, warto jest rozważyć zawczasu montaż gniazd z USB i innych osprzętów, zwiększających wygodę wszystkich domowników. Umożliwi nam to chociażby proste ładowanie baterii urządzeń mobilnych, bez konieczności każdorazowego odłączania sprzętu od prądu, w celu zwolnienia jednego z gniazd elektrycznych. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

 

Podwójne gniazda natynkowe to nie wszystko

 

Prawdą jest, że podwójne gniazda natynkowe uchodzą obecnie za podstawowy element wyposażenia większości pomieszczeń. Dobierając osprzęty elektroinstalacyjne dla naszego domu, powinniśmy jednak zastanowić się, z jakich sprzętów będziemy korzystać najczęściej, przebywając w danym miejscu. Salony są tu idealnym przykładem – w pobliżu telewizora ustawiamy bowiem wszelkie konsole i dekodery. Z tego też powodu, warto jest pomyśleć tu nad zakupem estetycznego gniazda poczwórnego, które z pewnością będzie prezentować się znacznie lepiej, niż przedłużacz, położony na podłodze. A jeśli zależy nam na zachowaniu minimalistycznej estetyki, ciekawym rozwiązaniem jest tu zakup osprzętu podtynkowego.

 

Gniazda z USB i inne niestandardowe opcje

 

Chociaż podwójne gniazda natynkowe elektryczne pojawiają się w praktycznie każdym domu, tak ich wyspecjalizowane ekwiwalenty wciąż stanowią pewną niszę w naszym kraju. Jeśli korzystamy jednak często z urządzeń mobilnych, nowoczesne gniazdo z USB z pewnością okaże się tu inwestycją wartą rozważenia. Na rynku dostępne są także osprzęty telewizyjne, telefoniczne, komputerowe oraz głośnikowe. Osoby, planujące przynajmniej częściową implementację automatyki domowej, znajdą tu również szeroki wybór inteligentnych termostatów oraz ściemniaczy. A ponieważ osprzęty te nierzadko należą do flagowych serii osprzętów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać je pod kątem gniazd już wykorzystywanych, w celu zapewnienia wnętrzom wizualnej spójności.