Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Oświetlenie domu – jaki rodzaj lamp wybrać?
dom

Oświetlenie domu – jaki rodzaj lamp wybrać?

Na wybór odpowiedniego oświetlenia domu składa się wiele czynników, choć ostateczny wybór będzie zależeć przede wszystkim od tego do jakich celów i w jakim pomieszczeniu, ma służyć Ci wybrane źródło światła. Przed ostatecznym zakupem, należy zwrócić uwagę wielkość zarówno pomieszczenia, jak i lampy, natężenie światła oraz rodzaj światła. Okazuje się jednak, że klienci mają największy problem z dobraniem odpowiedniego rodzaju oświetlenia do łazienki i do kuchni. Jak więc wybrać odpowiednie oświetlenie do łazienki i kuchni, które są sercem każdego domu? Informacje na ten temat, znajdziesz w poniższym artykule!

Oświetlenie łazienki – jak stworzyć komfortową przestrzeń?

Łazienka to jedno z dwóch najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Każdego dnia spędzamy w łazience kilkadziesiąt minut, ponieważ jest to miejsce, w którym dbamy o swój wygląd, załatwiamy sprawy fizjologiczne i relaksujemy się podczas wieczornej kąpieli. Odpowiednie oświetlenie łazienkowe ma wielki wpływ na charakter wnętrza, a ilość rodzajów lamp łazienkowych nie ułatwia klientom wyboru. Na sklepowych półkach możemy znaleźć lampy takie jak plafony łazienkowe, wiszące lampy sufitowe, kinkiety nad lustro oraz wpuszczane lampy sufitowe lub ścienne. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, wielkości danego pomieszczenia, a nawet wystroju łazienki. Mała rada od nas: jeśli zależy Ci na stworzeniu spokojnej, relaksacyjnej atmosfery w Twojej łazience, zainwestuj w plafony łazienkowe, a jeśli cenisz sobie intensywność światła w pomieszczeniu, postaw na lampy sufitowe lub wpuszczane lampy ścienne.

Oświetlenie kuchni – zadbaj o odpowiednie oświetlenie centrum Twojego domu!

Kuchnia jest centralną częścią domu. W niej każdego dnia przygotowujemy i spożywamy posiłki dla siebie i całej rodziny. Oświetlenie w kuchni nie tylko może zmienić Twój nastrój, ale także wrażenia i doświadczenia smakowe, a dodatkowo pozwala na bezpieczne korzystanie z urządzeń kuchennych takich jak piekarnik, kuchenka gazowa czy mikrofala, po zachodzie słońca.