Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Pianki poliuretanowe i ich rodzaje
inne

Pianki poliuretanowe i ich rodzaje

Pianki poliuretanowe i ich rodzaje

Chcąc zastosować w celach izolacyjnych pianki poliuretanowe do wyboru mamy kilka ich rodzajów. Przede wszystkim wyróżnić należy pianki PUR czyli sztywne i pianki poliizocyjanurowe PIR. Te drugie charakteryzują nieco lepsze właściwości izolacyjne. Ponadto mamy jeszcze pianki półsztywne czyli w aerozolu oraz pianki elastyczne PUF.

Pianka poliuretanowa jedno- i dwukomponentowa

Różnią się one składem chemicznym. Pianka poliuretanowa jednokomponentowa, aby stwardnieć potrzebuje odpowiedniej wilgoci zawartej w powietrzu. Jego minimalna wilgotność wynosi 35%, a za optymalną uważa się 60%. Z kolei pianka dwukomponentowa utwardza się dzięki reakcji chemicznej, jaka zachodzi po wymieszaniu składników. I w tym przypadku wilgotność powietrza nie ma żadnego znaczenia.

Pianki poliuretanowe – Warszawa i okolice

Izolacja dachów i poddaszy przy pomocy pianki poliuretanowej to sposób na skuteczne zatrzymanie ciepła. Warszawa i okolice to obszar, na którym wykonywanych jest bardzo dużo ociepleń dachów przy użyciu właśnie tej metody. Dowiedz się więcej na http://paskalizolacje.pl/i/97-dlaczego-pianka-.html