Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Remont małej łazienki
wnętrza

Remont małej łazienki

Urządzanie łazienki o małym metrażu bywa wyzwaniem, ponieważ na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić wszystko to, co jest w niej niezbędne, zachowując przy tym efekt przestronności. Nie jest to zadanie niewykonalne, jednak zanim przystąpimy do prac remontowych, musimy wszystko dokładnie przemyśleć i stworzyć odpowiedni projekt. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, w którym znajdą się wskazówki odnośnie tego, co wybrać i jakie triki zastosować, żeby powiększyć optycznie wnętrze i stać się posiadaczem pięknej, nowoczesnej i funkcjonalnej łazienki Katowice

 

Urządzając małą łazienkę ze szczególną starannością powinniśmy wybierać nie tylko armaturę, ale też wszelkiego rodzaju dodatki. Bardzo ważny jest też kolor płytek. Jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza, to powinniśmy zdecydować się na płytki w jasnym kolorze, np. modną w ostatnim czasie biel z elementami drewna. Warto też postawić na duże lustro, dzięki któremu pomieszczenie będzie wyglądało na większe. A co z oświetleniem? Choć wielu z nas woli w mieszkaniu ciepłą barwę światła, to jednak do łazienki najlepszym wyborem będzie barwa zimna. 

 

Wyposażenie małej łazienki

Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia łazienki Katowice jest wanna lub prysznic. Przy małych metrażach lepiej sprawdzają się kabiny prysznicowe, ponieważ zajmują mniej miejsca, a przy tym są eleganckie i praktyczne. W sprzedaży dostępne są kabiny o różnych wymiarach i kształtach – półokrągłe i kwadratowe. Mamy też wybór jeżeli chodzi o kolor szyby, która może być przezroczysta, mleczna lub o ciemniejszej barwie. Jednak mając na uwadze optyczne powiększanie wnętrza, warto postawić na ten pierwszy wariant, czyli szybę przezroczystą. A jeśli koniecznie chcemy wannę, to o jak najmniejszych wymiarach, aby nie przytłoczyła swoją wielkością. Warto rozważyć też zakup umywalki wiszącej, która nie wymaga wstawiania szafki podumywalkowej. Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o kwestię toalety – miska WC wisząca będzie doskonałym wyborem do małej łazienki, która dodatkowo nowocześnie i efektownie się prezentuje.