Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Szyny do bram przesuwnych
dom

Szyny do bram przesuwnych

Szyny do bram przydają się, gdy trzeba zapewnić sobie szybkie i łatwe otwieranie bramy w garażu czy ogrodzie. Bramy przesuwne podwieszane lub nie są montowane w magazynach oraz przydomowych garażach czy wjazdach na posesję. W każdym z tych miejsc muszą działać niezawodnie i płynnie.

Szyny do bram powinny mieć jak najwyższą jakość i nie zacinać się. Dlatego w Kut-Met postawiono na włoską produkcję. Dzięki niej sklep zapewnia wysokiej jakości produkty, które chwalą klienci. Swoistą wizytówką firmy stała się szyna do bramy przesuwnej.

Brama przesuwna: kiedy i gdzie zamontować?

Brama przesuwna jest doskonała, gdy projektujemy ogrodzenie. Wygląda estetycznie i można szybko, i łatwo ją otworzyć z pomocą pilota. Dzięki temu wjazd na posesję nie wymaga wysiadania z samochodu. By ułatwić wjazd szyna jezdna do bramy przesuwnej powinna “lekko chodzić”, czyli zasuwać i rozsuwać się tak płynnie jak to możliwe. Dlatego warto wybrać te, które powstały z użyciem nowoczesnych maszyn i rozwiązań. To one sprawiają, że bramy są praktyczne i estetyczne. Bramę na szynie jezdnej można zamontować samodzielnie, ponieważ w sklepach kupuje się całe zestawy, czyli szynę i wszystkie akcesoria montażowe. Dzięki temu łatwiej obniżyć koszty budowy ogrodzenia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę przesuwną?

Pierwszym aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest tzw. światło wjazdu. Najczęściej wynosi ono min. 4 m. Drugi aspekt to liczba, czyli określenie ile razy dziennie brama będzie otwierana i zamykana. To ważne także, gdy podejmujemy decyzję o wyborze szyny jezdnej do bramy przesuwnej, ponieważ będzie to mieć wpływ na intensywność jej eksploatacji. Trzecia sprawa to wytrzymałość na zużycie i wpływ czynników atmosferycznych. To również istotne, ponieważ dobrze postawić na taką bramę, która będzie w miarę odporna na korozję. Czwarta sprawa to automatyka bramy i możliwość skonfigurowania sterowania z aplikacją mobilną.

Podsumowując zarówno wybranie odpowiedniej bramy i szyny może być nie lada wyzwaniem. Warto pamiętać, że im wyższa jakość bramy i szyny, tym łatwiejsza codzienna eksploatacja, która ułatwia wjazd na posesję czy rozładunek w magazynach przemysłowych. Wybierając szynę do bramy jezdnej dobrze postawić na tę, która dobrze się prowadzi oraz jest łatwa w montażu. Do bramy podwieszanej idealne będą bramy importowane z Włoch przez Kut-Met. Podczas zakupu warto pamiętać też o wybraniu odpowiednich wymiarów szyny, co sprawi, że i szyna, i brama będą służyć niezawodnie i bezawaryjnie przez długie lata.