Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Zadaszenia tarasów – poznaj ceny
ogród

Zadaszenia tarasów – poznaj ceny

Właśnie zdecydowałeś się na zamontowanie zadaszenia na swoim tarasie? Bardzo dobrze się składa, ponieważ w tym artykule poznasz ceny poszczególnych zadaszeń.

Zadaszenia tarasów są coraz częściej brane pod uwagę w projekcie przyszłego domu. Nie ma co się dziwić, ponieważ takie zadaszenie umożliwia przebywanie na swoim tarasie bez względu na warunki pogodowe. Na polskim rynku znajdziemy mnóstwo sklepów i firmy specjalizujące się nie tylko w produkcji, ale i montażu takiego ogrodowego dachu.

Jak wygląda montaż zadaszeń tarasowych?

Montaż zadaszenia można wykonać samemu lub zlecić to podwykonawcom. Drugi wariant jest dużo bezpieczniejszy, zwłaszcza jeżeli nie do końca wiemy, jak zamontować zakupione przez nas zadaszenie. O ile prostą drewnianą pergolę można zamontować łatwo i sprawnie, to przy konstrukcjach blaszanych można już się nieźle napocić.

Decyzja o sposobie montażu oczywiście należy do Ciebie. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji weź pod uwagę czy masz czas, umiejętności oraz chęci pozwalające na kilkugodzinne zakładanie zadaszenia. Jeśli masz wątpliwości lepiej zlecić taką pracę profesjonalistom znającym się na poszczególnych konstrukcjach. Usługa takiego montażu zazwyczaj kosztuje w granicach 300 do 600 zł w zależności od stopnia skomplikowania zadaszenia.

Jak kształtują się ceny zadaszeń tarasowych?

Jeśli chodzi o zadaszenia tarasów, cena zależy od rodzaju zadaszenia tj. materiału czy zaawansowania technologicznego. Najtańsze w bilansie cenowym są pergole, które kosztują do 1200 zł. Więcej informacji można znaleźć na https://bucovers.pl/zadaszenia-tarasow/

W przypadku zadaszeń wykonanych z poliwęglanu ceny kształtują się w przedziale 4000-5000 zł, natomiast gdy interesuje nas pełne zabudowanie tarasu, musimy liczyć się z dołożeniem kolejnych 3000 zł. Za najnowocześniejsze konstrukcje trzeba zapłacić zazwyczaj w granicach 10000 do 20000 zł.