Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Zalety farby kryjącej do drewna
dom wnętrza

Zalety farby kryjącej do drewna

Coraz chętniej wykorzystywanym surowcem jest drewno. Wykonuje się z niego praktycznie każdy element, który jest w domu. Nie da się ukryć, że zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych domach elementy drewniane są obecne. Jedynie w stylu typowo industrialnym być może drewno nie jest wskazane, natomiast w innych wypadkach wręcz warto mieć jakiś drewniany akcent, gdyż wygląda to bardzo dobrze. Warto także pamiętać, że wiele z tych produktów użytkowych należy co jakiś czas impregnować, a także pokrywać farbą. Jakie są zalety zatem farby kryjącej do drewna? Co można malować i na jaki kolor?

Kolory i gdzie stosować?

Farby kryjące można w zasadzie użytkować wszędzie, wykorzystuje się je najczęściej do pokrywania mebli, tak samo ogrodowych, jak i domowych, podłogi, ściany, elewacje wykonane z drewna, wszystko, co stworzone zostało z desek lub drewna litego. Nie da się ukryć, jest to zastosowanie dosyć szerokie, dlatego bardzo często macie także dosyć szeroki wybór, jeśli chodzi o farby. Producenci przygotowali naprawdę sporo różnorodnych kolorów, dlatego nie musicie się martwić, że będziecie skazani jedynie na wszystkie odcienie brązowego.

Pojawiają się także kolory energetyczne, takie jak: żółty, zielony, błękitny, czerwony, odmiany kolorów piaskowych, różu, błękitu. Takie kolory można stosować, na przykład na domkach typowo rustykalnych lub na przedmiotach, które chcielibyście odnowić.

Zalety

Zaletą farby kryjącej do drewna z pewnością jest to, że daje naprawdę dobre krycie. Wystarczy jedna lub dwie warstwy, aby całkowicie pokryć drewno, ponadto zapewnia dobrą elastyczność strukturze. Drewno nie niszczeje i dłużej prezentuje się, jak nowe. Farby kryjące do drewna mają także dosyć łagodny kolor i są odporne na wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych, między innymi na zalania, otarcia, czy wrzątek.

Jeśli szukacie odpowiednich farb kryjących do drewna, warto zajrzeć na stronę: www.sklep.woodmarket.pl, tam z pewnością znajdziecie bardzo wiele różnych rodzajów samych produktów, a także możecie zasięgnąć porady doradców, którzy z pewnością pomogą Wam dobrać odpowiedni kolor. Nie musicie się ograniczać, ponieważ innowacyjność i niecodzienność zawsze jest w modzie, dlatego warto postawić na coś niekoniecznie jednoznacznego.