Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Park w mieście
inne wskazówki

Czym jest mała architektura miejska?

Wraz z rozwojem miast rośnie potrzeba kształtowania pozytywnego wizerunku przestrzeni publicznej, a co za tym idzie – poprawy jakości życia mieszkańców. Ich potrzeby mogą zostać zaspokojone przez właściwie dobraną małą architekturę miejską, która jest przeznaczona do wyposażenia obiektów zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Ma za zadanie wpasować się w krajobraz każdej zewnętrznej przestrzeni miejskiej, a także galerii handlowych, biurowców lub innych miejsc użyteczności publicznej. Liczy się nie tylko design, ale również technologia i staranność wykonania, a także łatwość transportu produktów i ich montażu. Do elementów małej architektury możemy zaliczyć m.in. kosze na śmieci, ławki parkowe nowoczesne, stojaki rowerowe, stoły, osłony drzew, popielnice, wiaty i palarnie.

Kosze na śmieci

Trudno sobie wyobrazić korzystanie z przestrzeni publicznej bez dobrze rozlokowanych i funkcjonalnych koszy na śmieci. Miasta powinny być zadbanym miejscem do odpoczynku, stąd też ogromna potrzeba czystości na ich obszarze. W zależności od potrzeb danej przestrzeni – parków, skwerów czy innych terenów zielonych – kosze na śmieci mogą być w różny sposób montowane i opróżniane.

Ławki

Kluczowe dla funkcjonalności parków, skwerów czy miejsc użyteczności publicznej jest z pewnością stworzenie możliwości odpoczynku i relaksu. Oczekiwania mieszkańców mogą spełnić ławki parkowe nowoczesne stalowe, betonowe i żeliwne z wykorzystaniem drewna zarówno rodzimego, jak i egzotycznego. Ławki miejskie powinny być stabilne i solidnie przytwierdzone do podłoża, dzięki czemu będą bezpieczne w użytkowaniu. Ważna jest również ich wygoda i funkcjonalność. To właśnie dzięki nim przestrzeń publiczna może zacząć funkcjonować jako dobre miejsce spotkań i odpoczynku dla całych rodzin, młodzieży czy osób starszych. Nietuzinkowe ławki można znaleźć na basterlawki.pl. Co ważne, Mała Architektura Miejska Baster ma bardzo elastyczne podejście do Klienta. Uważnie wsłuchuje się w jego potrzeby i oczekiwania, dostosowując się do indywidualnych pomysłów. Chętnie podejmuje wyzwania związane z realizacją nietypowych projektów i stara się jak najlepiej zrozumieć oczekiwania, by ubrać je w jak najatrakcyjniejszą formę.

Stojaki rowerowe

Na przestrzeni ostatnich lat rowery stały się jednym z najpopularniejszych środków transportu. Są doskonałą alternatywą dla samochodu czy komunikacji zbiorowej. Na basterlawki.pl znajdziesz bogatą ofertę zarówno jedno-, jak i wielostanowiskowych stojaków, w których można w łatwy i bezpieczny sposób pozostawić rower. Takie stojaki sprawdzą się w uczęszczanej przestrzeni miejskiej, w pobliżu budynków użyteczności publicznej, centrów handlowych, szkół czy uczelni. Istotne, aby były nie tylko funkcjonalne, ale też estetycznie wpasowały się w istniejącą przestrzeń. Powinny przyciągać wzrok designem i nowoczesną formą, jednocześnie nie zakłócając całej aranżacji.