Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Projektant instalacji sanitarnych. Katowice i okolice
budownictwo

Projektant instalacji sanitarnych. Katowice i okolice

Instalacja sanitarna to konieczność w każdym domu mieszkalnym i budynku użyteczności publicznej. Tylko prawidłowo zaprojektowana i zamontowana jest gwarancją tego, że z kranu popłynie czysta woda. Dzięki niej możemy mieć także nie tylko zimną, ale i gorącą wodę.

Do instalacji sanitarnych zalicza się także instalacje grzewcze, które są odpowiedzialne za dopływ wody do kaloryferów i rur. Wbrew pozorom, jakość wody, jaka jest używana w centralnym ogrzewaniu ma znaczenie. Przeciętny użytkownik może tego nie wiedzieć, dlatego tak ważne jest, aby naszą instalację powierzyć w ręce fachowców – zarówno profesjonalnemu montażyście, jak i projektantowi instalacji sanitarnych. Katowice to tylko jedno z dużych miast, gdzie swoje usługi oferują ci specjaliści.

Jakość wody ma znaczenie

W rurach do centralnego ogrzewania powinna płynąć czysta, ale nie destylowana. Ta, choć jest najczystsza z wszystkich, może po pewnym czasie przyczynić się do korozji metalowych elementów instalacji. Najbardziej odpowiednia i najbardziej „przyjazna” dla instalacji będzie woda, którą dostarczają wodociągi. Jest ona wystarczająco czysta, by nie tworzyć osadu na rurach, który może przyczynić się do ich zatkania czy zniszczenia. W niektórych przypadkach do wody można dodać preparat chemiczny, który chroni rury przed korozją. Nie zawsze jednak jest to możliwe, dlatego tak ważne jest, aby zdecydował o tym projektant instalacji sanitarnych – Katowice to miasto, na terenie którego swoje usługi świadczą fachowcy z biura projektowego Eran.