Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Garaż blaszak jako niezawodność sprawdzona na lata
inne

Garaż blaszak jako niezawodność sprawdzona na lata

Niezmiennie od lat garaże cieszą się bardzo wysokim poziomem zainteresowania wśród ludzi. Niezależnie czy to osoby mieszkające na wsi, w mieście i w której części kraju. Garaże wyszukiwane są w ilościach masowych, a dodatkowo łatwy dostęp do edukacji z zakresu prawa budowniczego usprawnia sam proces wyboru odpowiedniego. Jaki można nazwać idealnym? Przede wszystkim taki, który będzie spełniał wszystkie należyte funkcje, ale przy tym był wykonany według ściśle ustalonych norm prawnych.

Nowa odsłona metalowych garaży 

Garaż blaszak ewoluował do wyglądu, który sprzyja jeszcze większej chęci wybudowania go obok swojego domu. Starsze egzemplarze były wytwarzane w najprostszej szarej formie, ale obecne trendy pozwoliły na zmianę wyczucia estetycznego nawet wśród producentów garaży. Właśnie w taki sposób powstały modele, które różnią się nie tylko kształtem, lecz i bazowymi kolorami czy dodatkami. Nadeszła era, w której można mieć piękny garaż blaszak, pasujący do elewacji budynku. Będzie wyróżniał się nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością, pozwalającą na schowanie dużej ilości przedmiotów.

Gdzie można postawić garaż blaszany?

Wydawać by się mogło, że garaż blaszak jest taką formą budownictwa, który wymagać będzie dostosowania się do wielu restrykcji, a przy tym wiązał się z podpisywaniem dużej liczby dokumentów i składania podpisów na każdej wolnej stronie. Jednak zostało to usprawnione, co umożliwia wykonanie szybkiej realizacji. Zgodnie z artykułem 29 Ustawy Prawa Budowlanego pozwolenie na budowę garażu blaszanego nie jest wymagane. Możliwe jest to wtedy, gdy powierzchnia nie jest większa niż 35 m2, a na stawianym obszarze 500 m2 nie ma więcej obiektów budowlanych niż dwie formy. Należy również sprawdzić miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, które definiują dokładniejsze opisy prac dla poszczególnych miejsc i rejonów. Garaż blaszak nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, lecz jednak zamiar jego postawienia należy zgłosić do odpowiednich form władzy. Są nimi starosta oraz prezydent miast. Nie powinno się robić tego później niż 30 dni przed terminem rozpoczynania prac.