Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Inwestycja na lata
dom

Inwestycja na lata

Komin to inwestycja na długie lata, dlatego warto zdecydować się na taki, który wykonany jest z trwałych i dobrej jakości materiałów. Taki komin jest także gwarancją bezpieczeństwa i pozwoli nam cieszyć się ciepłem w domu bez żadnych obaw. 

 

Wybierz systemy kominowe ceramiczne 

Dobrym rozwiązaniem jest zakup wszystkich elementów potrzebnych do zainstalowania komina w jednym pakiecie. Wówczas możemy mieć pewność, że każda z tych części jest odpowiednia i kompatybilna z pozostałymi.  Systemy kominowe ceramiczne to propozycja dla tych, którym zależy na dobrej jakości. Są one bowiem odporne na duże temperatury, a także bardzo trwałe – mogą służyć bezawaryjnie przez dziesięciolecia. Wykonane z ceramiki kominy nie tylko dobrze tolerują wysoką temperaturę, ale są także odporne na jej gwałtowne zmiany. Jeżeli zdecydujemy się na ceramiczny system kominowy, cena powinna nas pozytywnie zaskoczyć. Zwykle nie są one droższe niż tradycyjne kominy murowane. Ceramika, z której wykonane są rury wentylacyjne powinna być gładka, bez widocznych pofałdowań czy zarysowań, bo tylko wtedy możemy się nie obawiać o to, że z kominem wydarzy się coś nieprzewidzianego. Zaletą kominów ceramicznych jest także to, że są one odpowiednie do różnego rodzaju ogrzewania. 

 

Deflektor i inne elementy kominowe 

W skład systemów wchodzą różnego rodzaju elementy kominowe, które po instalacji nie są widoczne na zewnątrz, ale mają ważne funkcje do spełnienia. Wśród nich znajdziemy między innymi  deflektor, czyli urządzenie, którego zadaniem jest zwiększenie ciągu komina. Ważną rolę w kominie gra także trójnik spalin. Jest to niewielki, ale bardzo ważny element systemu. Umożliwia on podłączenie pieca do przewodu kominowego. O tym, w którym miejscu i na jakiej wysokości powinien on się znajdować, niech zdecyduje fachowiec, który będzie instalował komin. Źle umieszczony może bowiem nie spełniać swojego zadania tak,  jak powinien. Jednym z niezbędnych elementów komina jest także kratka wentylacyjna. Ich doborem i montażem również powinien zajmować się fachowiec, bowiem wielkość kratki nie jest bez znaczenia.