Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Jaką funkcję pełni wywietrznik kalenicowy?
inne

Jaką funkcję pełni wywietrznik kalenicowy?

Z założenia, kalenica to wierzchnia warstwa pokrycia dachowego, która zakrywa poszczególne jego płaszczyzny. Znajduje się na krawędziach i pełni głównie funkcję ochronną przed wilgocią, a zarazem jest elementem odpowiedzialnym za doskonałą wentylację. Istnieją jednak dwa rodzaje produktów, które mają dokładnie takie zastosowanie. Czym różni się taśma kalenicowa od wywietrznika kalenicowego?

Taśma kalenicowa a wywietrznik kalenicowy

Ta pierwsza z nich jest znacznie trudniejsza w montażu, co wynika bezpośrednio z jej konstrukcji. Gotowe bloki wywietrzników są dużo szybsze do ułożenia, a zarazem obecne dłużej w branży budowlanej, dzięki czemu lepiej znane specjalistom z branży. Jednakże mają swoje ograniczenia. Zwarta budowa sprawia, że niestety nie można ich ułożyć na narożnikach i wówczas wypada je zastąpić właśnie taśmą. Wywietrzniki kalenicowe da się poprawnie układać w praktycznie każdych warunkach pogodowych, w przeciwieństwie do ich nowocześniejszego odpowiednika.

Wywietrznik kalenicowy – kiedy działa prawidłowo?

Przede wszystkim w momencie, gdy wstępne krycie zostało wykonane we właściwy sposób. Praktycznie każde pokrycie dachowe umożliwia ich zastosowanie, dzięki czemu odpowiednio zabezpieczają dach. Najważniejsze jest to, żeby nie oszczędzać na wywietrzniku kalenicowym, gdyż to on w większości odpowiada za trwałość całej konstrukcji.

Zaopatrzyć się w wywietrzniki można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem internetu. Również w sklepach online można liczyć na porady specjalistów, którzy zajmują się ich prowadzeniem, dzięki temu, że katalog produktów dostępny jest od ręki z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko użytkownik ma dostęp do sieci. Wywietrznik kalenicowy zamówiony z dostawą do domu jest również wygodny do odbioru, gdyż kurierzy przynoszą go pod same drzwi. Najlepiej składać zamówienia w momencie, gdy potrzeby się skumulują, bo wówczas łatwiej będzie przekroczyć próg uprawniający do darmowej wysyłki.