Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Płytki Opoczno Carrara Chic – klasyczne piękno
dom

Płytki Opoczno Carrara Chic – klasyczne piękno

Szykowne, eleganckie, piękne – takie właśnie są płytki Opoczno Carrara Chic. Nazwą i wzornictwem nawiązują do najwyżej cenionego marmuru karraryjskiego. Nie bez przyczyny! Wykończone nimi pomieszczenia emanują elegancją i luksusem.

Płytki z imitacji marmuru prezentują się doskonale w niemal każdej aranżacji. Marmur to surowiec z historią, wykorzystywany od niepamiętnych czasów z uwagi na swoje walory dekoracyjne oraz funkcjonalność. Jedną z najszlachetniejszych odmian tego materiału jest marmur karraryjski, wydobywany w kamieniołomach w Toskanii, w okolicach miasta Carrara. Jest on ceniony ze względu na ozdobność, wyjątkowy odcień bieli i dyskretne żyłkowanie. Kamieniołomy marmuru karraryjskiego użytkowane były prawdopodobnie już w epoce brązu do produkcji różnych naczyń i przedmiotów dekoracyjnych. Do dziś nie stracił nic ze swojej wyjątkowości.

Ponadczasowa elegancja

Płytki Opoczno Carrara Chic wyróżniają się wysoką jakością wykonania i niezwykłą urodą. Sprawdzają się w różnego rodzaju pomieszczeniach – zarówno w salonie, jak i łazience czy kuchni. W kolekcji Carrara Chic dostępne są płytki gładkie i strukturalne – o strukturze 3D chevronu. Pasują do wnętrz w eleganckim stylu francuskim, z dużą ilością światła w pomieszczeniu. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour. Perfekcyjnie współgrają z dodatkami w kolorze miedzi lub złota, welurowymi obiciami i ceramiką. Uzupełnieniem całości mogą być nawiązujące do starożytności rzeźby i wszelkiego rodzaju inne dodatki inspirowane antykiem.