Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Kabiny, brodziki i drzwi – zbiór najważniejszych informacji
dom

Kabiny, brodziki i drzwi – zbiór najważniejszych informacji

Prysznic w łazience jest znacznie kompaktowy, dlatego jest zalecany do łazienek, gdzie przestrzeń nie daje wiele pól do manewrów. Nie da się ukryć, że kabina prysznicowa daje większe możliwości aranżacyjne. Jednak, aby w pełni wykorzystywać potencjał i cieszyć się odprężającą kąpielą, trzeba dobrać baterię prysznicową oraz brodzik.

Brodzik niski i inne modele – jaki prysznic wybrać?

Prysznic nie musi stanowić jedynie miejsca kąpieli. Może to być przyjemne miejsce, gdzie możemy rozkoszować się ciepłą wodą i olejkami zapachowymi. W tym celu najlepiej sprawdzi się brodzik niski, który wyposażony jest w siedzisko. Jeśli chcemy wyposażyć się w sprzęt tj. kabina prysznicowa półokrągła 90×90 drzwi uchylne z hydromasażem, możemy także cieszyć się relaksującymi kąpielami, biczami wodnymi, a nawet dźwiękami terapeutycznymi. Możliwości są więc niezwykle szerokie.

Na rynku sanitarnym mamy do dyspozycji wiele modeli kabin prysznicowych różnych producentów. Producenci biorą pod uwagę najnowsze trendy konsumpcyjne, dlatego wiele kabin ma wbudowanych więcej elementów. Zanim wybierzemy konkretny prysznic, trzeba zastanawiać się, jakie mamy oczekiwania oraz jakim budżetem dysponujemy. Oczywiście wanna również powinna być rozpatrywana w taki sam sposób. Aby mieć pewność, że na przykład kabina prysznicowa półokrągła 90×90 drzwi uchylne będzie idealnie pasować w pierwszej kolejności, należy przygotować instalację sanitarną i być pewnym, że prysznic tego typu zmieści się w naszej łazience.

Drzwi prysznicowe rodzaje

Najpopularniejsze są drzwi uchylne. To przekłada się oczywiście na to, że kabina prysznicowa półokrągła 90×90 drzwi uchylne często jest montowana w polskich gospodarstwach domowych. Oprócz tego możemy także wyróżnić drzwi przesuwne, które poruszają się po rolkach. Ciekawą alternatywą wobec drzwi uchylnych są także wahadłowe. Różnica jest taka, że zamiary są montowane na środku drzwi.