Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Kocioł parowy i jego zastosowanie
dom

Kocioł parowy i jego zastosowanie

Kotły większości mogą kojarzyć się wyłącznie z urządzeniami, które pozwalają uzyskać pożądaną temperaturę powietrza. A zatem ich rola sprowadzałaby się do ogrzewania pomieszczeń. Prawda jest jednak taka, że kocioł parowy jest niezastąpiony w wielu branżach, w tym między innymi w branży spożywczej i służy do przeprowadzania cyklów produkcyjnych. Jesteś na etapie otwierania własnej działalności, albo rozbudowujesz firmę i szukasz kotła parowego, który mógłbyś wynająć? W takim razie jesteśmy do usług. 

 

Kotły parowe w przemyśle 

Zacznijmy od tego czym są omawiane kotły parowe. Otóż jak sama nazwa wskazuje, w wyniku określonych procesów dochodzi do wytworzenia pary wodnej, która ma wysokie ciśnienie i służy do pozyskania energii cieplnej. Jeżeli chodzi o zastosowanie takich kotłów, to jest ono bardzo szerokie. Możemy spotkać się w nimi zarówno w branży spożywczej, farmaceutycznej, jak i tekstylnej. Zadaniem takiego kotła parowego jest zasilanie różnych pieców, np. w piekarni, ale jest on też niezastąpiony przy produkcji m.in. leków oraz ubrać. W przemyśle farmaceutycznych, jak i w branży rzeźniczej kotły parowe służą również do utylizacji. A zatem jak widać na przedstawionych przykładach, kotły wytwarzające parę są niezastąpione w wielu dziedzinach i zakładach produkcyjnych. Z racji tego, że ich zakup nie należy do najtańszych, to zamiast tracić gotówkę, możemy ją zainwestować, a kocioł wynająć. Na www.wynajemkotlowni.pl/Kontenerowe-kotlownie-parowe znajdziemy najlepszej jakości kotły parowe do wynajęcia, wyprodukowane przez lidera branży, czyli firmę Loos, która jakiś czas temu przejęta została przez znany na całym świecie koncern Bosch. 

 

Kotły parowe dostosowane do potrzeb

W zależności od branży w jakiej działamy i wielkości firmy, możemy mieć inne wymagania względem kotła parowego. Dlatego też oferta wynajmu kotła została skrojona pod każdego klienta. Oferujemy kotły z wydatkiem pary wynoszącym zaledwie 650 kg/h, jak i takie, u których wydatek ten wynosi aż 15 000 kg/h. Każda kotłownia parowa posiada zabudowę kontenerową, dzięki czemu z łatwością można ją przetransportować w dowolne miejsce. Skontaktuj się z nami i wynajmij kocioł parowy dopasowany do swoich potrzeb! Zapewniamy transport pod wskazany adres, uruchomienie oraz pełen serwis.