Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Kudłacz godny pożądania
wnętrza

Kudłacz godny pożądania

Shaggy to rodzaj dywanu, który nie potrzebuje szczególnej reklamy i promocji. Można się w nim bowiem zakochać od pierwszego wejrzenia, a jeszcze bardziej od pierwszego dotyku. 

Czysta przyjemność

Głównym zadaniem, jakie mają do spełnienia dywany shaggy, jest dawanie przyjemności. Stąpanie po tych miękkich i delikatnych dywanach to czysty relaks. Pewnie dlatego zagościły one w naszych domach na dobre. Doceniamy w nich również to, że wizualnie ocieplają wnętrze i przyczyniają się do stworzenia intymnej atmosfery. Ich pielęgnacja nie jest trudna – wystarczy zwykły odkurzacz, aby w szybki i prosty sposób dywan doprowadzić do czystości. Najlepszy efekt przyniesie użycie szczotki, która jest przeznaczona do odkurzania paneli, a którą wnikniemy w najgłębsze zakamarki naszego kudłatego shaggy. Dywan ten wyczyścimy także turboszczotką, która zazwyczaj jest na wyposażeniu odkurzacza. Nie musimy się obawiać o to, że w praniu nasz kudłacz straci swoją puszystość, miękkość i urodę, pod warunkiem, że będziemy przestrzegać pewnych zasad. Częstotliwość prania zależna jest od tego, na jakie zabrudzenia jest na co dzień narażony. Na pewno nie powinniśmy go prać rzadziej niż raz do roku, aby zabrudzenia się nie utrwaliły i nie stały trudne do usunięcia. 

Do salonu i pokoju nastolatki

Jeżeli chcemy wyprać shaggy samodzielnie, bez oddawania go do pralni, to zróbmy to ręcznie – pralka może nie potraktować go wystarczająco przyjaźnie i dywan straci na urodzie. Jeżeli mamy wannę, to wrzućmy go do niej, a do wody dodajmy mydliny lub delikatny proszek do prania. Im bardziej kudłaty dywan, tym lepiej chłonie wodę, dlatego musimy mieć świadomość, że będziemy musieli go dosyć długo suszyć – może nawet kilka dni. Podczas suszenia powinien być rozłożony, ale raczej nie na słońcu, bo może stracić intensywność koloru. Choć wyglądają luksusowo, to zazwyczaj są tanie – dywany shaggy, których duży wybór znajdziemy tutaj: https://7kd.pl/13-wlochacze, sprawdzą się zarówno w prostych nowoczesnych wnętrzach, jak i w klasycznych, skandynawskich czy urządzonych w stylu glamour. Ale nie tylko, bo właściwie nie ma wnętrza, w którym shaggy by się nie sprawdził i do niego nie pasował. Dywany shaggy mogą być pełnowymiarowe i pokrywać całą podłogę, albo występować w wersji mini. Sprawdzają się idealnie nie tylko w salonie, ale też w innych domowych pomieszczeniach. Małe kudłate dywaniki położone w sypialni obok łóżka uprzyjemnią nam codzienne poranne wstawanie. Miejscem, w którym na pewno nie powinno zabraknąć kudłatego dywanu jest pokój nastolatki – to przedmiot, który wydaje się stworzony z myślą o nich. Zwłaszcza że dostępny jest w wielu ciekawych kolorach i wzorach.