Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Ogród w stylu wiejskim
ogród

Ogród w stylu wiejskim

Jeśli marzył Ci się kiedyś sielski pejzaż za oknem, a zapach nagrzanej słońcem wsi jest Twoim ulubionym to z pewnością idealny będzie dla Ciebie ogród w stylu wiejskim. I nieważne, czy rzeczywiście mieszkasz na wsi, czy jesteś rodowitym mieszczuchem – możesz w kilku prostych krokach zmienić swój nudny ogród czy nieużytkowaną przestrzeń w sielankową krainę. My podpowiemy jak to zrobić.

Łąka za oknem

Z czym przede wszystkim kojarzy się wieś? Oczywiście z pięknie kwitnącymi latem łąkami. I właśnie element łąki jest obowiązkowy w ogrodzie w stylu wiejskim. Taka łąka może skutecznie zastąpić tradycyjną trawę. Im bardziej naturalna będzie, tym lepiej. Dużym atutem ogrodu wiejskiego jest fakt, że nawet na niewielkiej powierzchni wygląda on uroczo i zachęcająco. Natomiast przy dużych powierzchniach stwarza wrażenie wielkiej, kwiecistej łąki, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

Chaos kontrolowany

Może się wydawać, że w ogrodzie w wiejskim stylu panuje nieład. Jednak jest to chaos kontrolowany. Chodzi bowiem o to, by ogród wyglądał naturalnie, ale był pod pełną kontrolą właściciela. Warto więc posadzić tutaj takie rośliny jak maki, chabry czy lawenda. Bardziej ozdobne gatunki, takie jak magnolia czy irysy nie będą się dobrze prezentowały w takiej koncepcji. Dobrym pomysłem jest także posadzenie kilku drzewek owocowych. Ciekawostką jest to, że w ogrodzie wiejskim obok ozdobnych kwiatów mogą być utworzone zielniki czy warzywnik. Doda to sielskiego klimatu całemu ogrodowi, a nam zapewni dostęp do ekologicznych i zdrowych upraw warzyw i ziół.

Wiklina, surowe i pobielone drewno

W klimat wiejskich ogrodów doskonale wpisują się meble ogrodowe wykonane z wikliny czy ratanu. Możemy także wykorzystać elementy z surowego lub pobielonego drewna. Mogą to być stoliki, skrzynie, a nawet fotele bujane. Ciekawym pomysłem jest wybudowanie prostej altanki czy nawet stworzenie oczka wodnego z małym pomostem. Jeśli mamy na to miejsce, możemy się również pokusić o ustawienie ławeczki, huśtawki czy hamaku.