Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Funkcjonalny i piękny ogród
ogród trendy

Funkcjonalny i piękny ogród

Posiadanie pięknego ogrodu to marzenie każdego właściciela domu. Własna zielona przestrzeń to wielki przywilej. Aby jednak móc cieszyć się ogrodem trzeba go odpowiednio zaprojektować. Inaczej zawsze czegoś będzie nam brakować, a potencjał ogrodu nie zostanie w pełni wykorzystany. Zaprojektowanie ogrodu możemy zlecić specjaliście lub samodzielnie podjąć się tego wyzwania. Bez względu na to czy samodzielnie zajmiemy się tworzeniem swojego ogrodu czy oddamy to w ręce specjalistów, staniemy przed koniecznością podjęcia kilku istotnych kwestii.

Funkcje ogrodu

Jedną z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć podczas tworzenia swojego ogrodu jest określenie jego funkcji. Nie każdy ogród musi być bowiem jedynie miejscem, w którym rosną kwiaty i krzewy. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią możemy się na przykład pokusić o podzielenie ogrodu na sekcje. Dzięki temu zyskamy strefę do relaksu z leżakami i meblami ogrodowymi, miejsce do aktywnej rekreacji, np. rozłożenia maty do ćwiczeń i sekcję roślinną z pięknymi krzewami i kwiatami. Miłośnicy warzyw i ziół mogą spełnić swoje marzenie i wygospodarować miejsce na przydomowy zielnik i warzywnik.

Wygoda i piękno w jednym

Podczas zakładania ogrodu bardzo ważny jest dobór roślin, które chcemy w nim posadzić. Warto dobierać je z rozmysłem. Jeśli należymy do osób, które lubią poświęcać dużo czasu na prace w ogrodzie możemy pozwolić sobie na bardziej wymagające rośliny. Zyskamy piękny ogród i miejsce do relaksu. Jeżeli natomiast chcemy mieć olśniewający ogród bez konieczności ciągłego dbania o niego, warto wybrać rośliny, które ładnie się prezentują i nie wymagają dużej pielęgnacji. Pomocne mogą okazać się również automatyczne systemy nawadniające. Bardzo istotny jest dobór roślin w grządkach, gdyż wiele rodzajów kwiatów nie toleruje swojej bliskiej obecności. Dobrym pomysłem są także odporne na zagniecenia i zmiany temperatury odmiany trawy. Trawę od czasu do czasu trzeba jedynie skosić. A ogród z piękną, bujną i soczyście zieloną trawą zawsze doskonale się prezentuje.