Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Luksus dostępny na wyciągnięcie ręki
dom

Luksus dostępny na wyciągnięcie ręki

Która pani domu nie marzy o pięknej, estetycznej, trwałej i wygodnej kuchni…? Kuchnia jest sercem domu, podczas przygotowywania posiłków zawsze spotyka się tam cała rodzina.

Jest wtedy gwarno, tłoczno i powstaje mnóstwo bałaganu. Jeśli jesteśmy rodziną, która posiada dzieci i zwierzęta domowe, to bałagan jest rzeczą, której zwyczajnie nie da się uniknąć. Gorąco wówczas polecamy blaty z kamienia Gdańsk.

Kamień jest materiałem niezwykle trwałym i estetycznym, dzięki czemu doskonale nadaje się nie tylko na posadzki i schody ale również na blaty, zarówno kuchenne, jak i łazienkowe. Do wyboru mamy blaty marmurowe bądź granitowe. Marmur jest kamieniem niezwykle pięknym i nadaje luksusowego wyglądu każdemu pomieszczeniu, w którym się znajduje. Bez problemu możemy go dobrać kolorystycznie do wystroju każdego pomieszczenia zgodnie z naszym gustem. Jeśli chodzi o marmur na blaty kuchenne, wówczas należy pamiętać, iż może on stanowić dla nas wyzwanie. Niestety jest podatny na niektóre zabrudzenia i należy pamiętać o regularnym impregnowaniu marmuru, zwłaszcza tego o bardzo jasnych odcieniach. Zawsze jednak możemy wybrać kamień w ciemnych, czy nawet czarnych kolorach. Bez obaw jednak możemy wybrać go na blaty łazienkowe. Pamiętając o impregnacji nie musimy się martwić wówczas o żadne trwałe plamy, a nasza łazienka będzie wyglądać iście królewsko.

Podobnie ma się rzecz w przypadku blatów granitowych. Do wyboru mamy całą paletę kolorystyczną, dzięki czemu możemy dokładnie dopasować blaty do każdego pomieszczenia. Granit w kuchni będzie niemal niezniszczalny, jest bowiem odporny na działanie wody, pary i wysokich temperatur. Nie musimy wpadać w panikę jeśli coś nam się rozleje i możemy na nim stawiać garnki zdjęte prosto z gorącego pieca. Nasze granitowe blaty mogą nam posłużyć jako podstawa do krojenia bez konieczności używania deski. Dzięki temu, że kamień jest zimy będzie wspaniałą podstawą do wyrabiania, np. kruchego ciasta oraz przyspieszy studzenie pieczywa wyjętego z piekarnika.