Z miłości do wnętrz i ogrodów

wszystko o Twoim domu i ogrodzie
Systemy do bram przesuwnych – jaki wybrać?
dom inne

Systemy do bram przesuwnych – jaki wybrać?

Automatyka do bram przesuwnych odpowiada za prawidłową pracę całego systemu, dlatego warto poświęcić więcej uwagi tej kwestii, aby uniknąć ewentualnych błędów w jej doborze. Przed zakupem powinno się zatem przeanalizować wszystkie kluczowe parametry.

Ciężar bramy

Jest to podstawowy parametr, który trzeba sprawdzić. Zapytajmy producenta o dokładną wartość ciężaru jaki są w stanie utrzymać rozważane przez nas systemy do bram przesuwnych. Rekomendacja fachowców to zachowanie około 20% dodatkowej mocy. Tym sposobem system nie będzie pracował na pełnych obrotach przez cały czas, a jednocześnie nie spowoduje to szybkiej awarii.

Użytkowanie

Częstotliwość użytkowania to druga istotna kwestia, która powinna być wzięta pod uwagę podczas zakupów. Jak określa się ten parametr? Liczony jest na podstawie wykonanych cykli na dobę. Zakłada się, że użytek domowy to maksymalnie około 50 cykli, a przemysłowy ponad 50 cykli. Od tego zależy czy wybrana przez nas automatyka do bram przesuwnych wytrzyma daną intensywność użytkowania.

Konstrukcja bramy

Wspominając o tej kwestii mamy na myśli tworzywo, z którego wykonano wybrany system. Ma to ogromny wpływ na jego obciążenie podczas użytkowania. Producenci z pewnością zapewniają analizę doboru napędu pod względem mocy.

Wspomnieliśmy jedynie o kilku kluczowych parametrach podczas dokonywania wyboru odpowiedniego systemu do bram przesuwnych. Jeżeli jednak nie mamy pewności, to warto zasięgnąć rady fachowców, aby uniknąć potem niespodziewanych, przykrych awarii.